NÖBETÇİ ECZANELER
  • MERKEZ MERKEZ ECZANESİ
  • ÜÇYOL HASTANE KARŞISI SU ECZANESİ
  • TATVAN CAN ECZANESİ
  • GÜROYMAK DEVA ECZANESİ
  • AHLAT ÇİÇEK ECZANESİ
  • ADİLCEVAZ MAVİ ECZANESİ
  • HİZAN HALK ECZANESİ
FAYDALI LİNKLER
BİTLİS RESİMLERİ
BAŞKANIN MESAJI
Değerli meslektaşlarım
Eklenme Tarihi: 26.05.2018 13:39
21-22 Eylül 2013 tarihinde gerçekleştirmiş olduğumuz seçimli genel kurulumuzun ardından yeni bir döneme başladık. Genel kurulumuza katılan ve seçimlerde oy kullanarak oda organlarımızın oluşumunu sağlayan tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim.

Odamızın şehrimizde kurulmasında emeği geçen dönemin Yöneticilerine, başkanlarımız Ecz. Haluk Rızvanoğlu’na , Ecz. Naman Mızrak’a , Ecz. Murat Keçecioğlu’na ve odamız organlarında çalışmış olan tüm eczacılara teşekkür etmek istiyorum. Bu isimlerden çok şey öğrendim, öğrenmeye devam ediyorum ve teşekkürü kendi adıma bir borç kabul ediyorum.

Mesleğimiz bir dönüm noktasında. Uzun bir süredir eczacılık zor günler geçiriyor ve bu zorluklar da giderek artacak. Her gün değişen sağlık uygulama tebliği , Sosyal Güvenlik Kurumu reçete incelemelerinde meydana gelen düzensizliklerle haksız kesintiler , yok olan ticari iskontolar , her gün sırtımızdaki yükü biraz daha artan kamu kurum iskontoları , yeterli olmayan meslek hakkı, tam bir işkenceye dönen ve her cuma yenilenen fiyat düşüşleri sonucu oluşan stok zararları, muvazaa ve bunlar gibi bir çok sorun eczacının dolayısıyla eczacı odalarının gündeminde olacak.

Bu sorunların çözümü de kolay olmayacak, özellikle meslek örgütlerinin işlevselliğini her geçen gün azaltan bir iktidar karşınızdayken bu noktada birlikteliğin ve örgütlülüğün önemi bir kez daha karşımıza çıkıyor. Türk Eczacıları Birliği çatısı altında 54 eczacı odası, tabanlarından alacakları güçle sorunların çözümü için uyum içerisinde çalıştaylar yapmalı, komisyonlar kurmalı ve çözüm yolu üretecek projeleri hazırlayıp hayata geçirmek için çalışmalıdır. Ne yazık ki bu güne kadar muvazaa tespit komisyonu dışında aktif çalışan komisyonlar oluşturamadık. Ancak önümüzdeki dönemlerde komisyonların önemi çok daha fazla bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Bu arada muvazaa tespit komisyonunda çalışan her bir arkadaşımıza ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Mesleğimiz için çok önemli çalışmalarda bulundular.

Eczacılığın hak ettiği değeri bulacağı ve sorunlarımızın giderildiği günlere ulaşacağı inancıyla14-17 Kasın 2013 tarihinde gerçekleştirilecek Türk Eczacıları Birliği Büyük Kongresinin mesleğimiz adına hayırlı olmasını dilerim.

Saygılarımla.