NÖBETÇİ ECZANELER
  • MERKEZ TOPRAK ECZANESİ
  • ÜÇYOL HASTANE KARŞISI MUTLU ECZANESİ
  • TATVAN TARÇIN ECZANESİ
  • GÜROYMAK EMEK ECZANESİ
  • AHLAT AHLAT ECZANESİ
  • ADİLCEVAZ YENİ ADİLCEVAZ ECZANESİ
  • HİZAN Y.HİZAN ECZANESİ
FAYDALI LİNKLER
BİTLİS RESİMLERİ
TEMSİLCİLİK DUYURUSU
ROJAVA'YA DESTEK KAMPANYASI HAKKINDA
Eklenme Tarihi: 07.08.2013 00:00

HEDEFİMİZ 1 MİLYON KUTU 

Bılındıgı gibi  son günlerde Rojava’da tüm  dünyanın gözü önünde Kürt halkına karşı bir katliam yaşanmaktadır..Bu katlıam yuzyıllardır kendı topraklarında yasayan Kurt halkını ımha etmeye yonelık bır duruma donusmus bulunmaktadır.Halkımızın ıcınden gectıgı boylesıne tarıhsel ve stratejık bır donemde bu olaya sessız kalmak yapılan katlıamı tasvıp etmek anlamını tasır. Maalesef Uluslararası kamuoyu ve sağlık örgütleri bu katliama hala seyirci kalmaktadır.

      Türkiye ve uluslararası kamuoyunda bu katliamı görünür kılmak ve yaşanan drama ortak olup acil ihtiyaçları karşılamak adına 11.Bölge Diyarbakır Eczacı Odası ve Diyarbakır Tabip Odası olarak ortak ilaç ve tıbbi malzeme yardım kampanyası başlatmış bulunmaktayız.

        Odamız kurulları tarafından katliamın yaşandığı yerlerde Heyva Sor ile yapılan görüşmeler sonucunda acil olarak gerekli olan ilaç ve tıbbı malzeme listesi belirlenmiştir. Sürekli güncellenecek bu liste kampanya süresince oda web sayfamızda yayınlanacaktır.Türkiye'deki Eczacı Odaları ve Tabip Odaları üyelerinden destek sunmalarını bekliyoruz.

       TEB’den getırılecek gezici eczane ihtiyac duyulan bölgelerde bizzat hastalara hızmet verecek sekılde hazır bekletılecektır. Bölgemızde yapılan dıger yardım kampanyaları ıle bırlıkte ilaç ve tıbbı malzeme kampanyası da esgudumlu olarak devam ettırılecektır.İlaçlar  aşağıda adresi belirtilen Eczacı odamız binamızda toplanıp istiflenerek ilgili yerlere teslim edilecektir.

 Ayrıca belirtilen hesap numaralarına nakdi yardımlar (ilaç ve tıbbı malzeme alımına çevrilmek suretiyle)kabul edilecektir.

ADRES : 11.Bölge Diyarbakır  Eczacı Odası
Toptancılar Sitesi Bagcılar Mah. Amid Cad 1097 sok.(Rönesans Düğün Salonu arkası) Bağlar/Diyarbakır

Tel : 0412-2280809  (Eczacı Odası)
       0544-4561992
       0505-5585208  (Tabıp Odası)
       0530-3201528

EKLİ DOSYA 1 İÇİN TIKLAYINIZ