NÖBETÇİ ECZANELER
  • MERKEZ HALK ECZANESİ
  • ÜÇYOL HASTANE KARŞISI SU ECZANESİ
  • TATVAN H.GİZEM ECZANESİ
  • GÜROYMAK DEVA ECZANESİ
  • AHLAT ÇİÇEK ECZANESİ
  • ADİLCEVAZ SAĞLIK ECZANESİ
  • HİZAN HALK ECZANESİ
FAYDALI LİNKLER
BİTLİS RESİMLERİ
TEMSİLCİLİK DUYURUSU
TEB Majistral Programı Yeni Fiyatlarla Güncellendi
Eklenme Tarihi: 17.01.2017 00:00

Birliğimiz tarafından T.C.Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığı’na yapılan başvurumuz ile, "Eczanelerde Üretilen İlaçlar İçin Tarife"de yapılacak fiyat düzenlemelerinde kullanılan Majistral Tarifenin, 2011-2015 dönemi için Maliye Bakanlığınca yayımlanan Vergi Usul Tebliği ile belirtilen güncel oranlar uygulanarak hazırlanmış listesi onaya sunulmuştu.

Kurum tarafından yapılan incelemeler sonucunda, güncelleme talebimiz uygun bulunmuş olup, 2011-2012-2013-2014-2015 yılları için güncellenen fiyatlar Makam Oluru ile onaylanarak Birliğimize gönderilmiştir.

Birliğimiz tarafından hazırlanan ve web sitemizde yer alan TEB Majistral Programında gerekli fiyat güncellemeleri tamamlanmış olup, anılan programahttp://app.tebeczane.net:8080/tebrpweb/app?operation=girislinkinden vewww.teb.org.tradresinden, ana sayfada yer alan “Uygulamalar” başlıklı bölümün altındaki “TEB Majistral Programı” aracılığıyla erişilmektedir.

5 yıl için yapılan fiyat güncellemeleri ile, majistral olarak hazırlanan ilaçlara ait tarifede Vergi Usul Tebliği ile belirtilen oranlarda artış sağlanmıştır. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından fiyat güncelleme işlemleri, Kurumun İlaç Geri Ödeme Komisyonu tarafından onaylanmasının ardından uygulamaya alınacak olup, konu hakkında gerekli bildirim TİTCK tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapılmıştır. Majistral Tarife’de yer alan hammaddelerin “mL” formunda da tarifede yer alması konusunda çalışmalarımız ise devam etmektedir.

Üyelerimizin bilgisine sunulur.

 

Ecz. H.Fikret BARANSEL

GENEL SEKRETE

TEB Majistral Programına erişmek için tıklayınız.app.tebeczane.net:8080/tebrpweb/app