NÖBETÇİ ECZANELER
  • MERKEZ BÜŞRA ECZANESİ
  • ÜÇYOL HASTANE KARŞISI ALTINDAL ECZANESİ
  • TATVAN ULUSOY ECZANESİ
  • GÜROYMAK GÜROYMAK ECZANESİ
  • AHLAT ÇİÇEK ECZANESİ
  • ADİLCEVAZ ESEN ECZANESİ
  • HİZAN DERMAN ECZANESİ
FAYDALI LİNKLER
BİTLİS RESİMLERİ
TEMSİLCİLİK DUYURUSU
Geçici Koruma Altındaki Yabancılara Ait Reçetelerin Kuruma Tesliminde Dikkat Edilecek Hususlar Hakkında
Eklenme Tarihi: 09.12.2016 00:00
 
 

 

Geçici Koruma Altındaki Yabancılara Ait Reçetelerin Kuruma Tesliminde Dikkat Edilecek Hususlar Hakkında

Birliğimize T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Ertuğrul Gazi Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezi tarafından iletilen ve ekte yer alan 07.12.2016 tarih ve 6606491 sayılı yazı ile,


Geçici Koruma Altındaki Yabancılara ait reçetelerin Kuruma tesliminde dikkat edilecek hususlar gönderilmiş olup, meslektaşlarımıza duyurulması istenmektedir.


Geçici Koruma Altındaki Yabancılara Ait Reçetelerin Kuruma Tesliminde Dikkat Edilecek Hususlar;


"1)Ülkemiz genelindeki tüm eczanelerce karşılanan Geçici Koruma Altındaki Yabancılara ait,Kasım 2016 dönemidahil olmak üzere sonraki dönem reçetelerine ait eczanenin ticari faaliyetini sürdürdüğüİl Valiliğiadınadüzenlenen fatura ve eki belgelerin incelenmek üzere yeni kurulanErtuğrul Gazi Sağlık Sosyal GüvenlikMerkezinegönderilmesi gerekmektedir.


2)Her ayın birinci günü ile sonuncu günü arasında Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması bulunan eczaneler tarafından karşılanan reçetelere ilişkin düzenlenen fatura ve eki belgeler,takip eden ayın birinci gününden on beşinci gününe (on beşinci gün dahil), on beşinci günün resmi tatile rastlaması halinde ise takip eden ilk işgününe kadar ki süre içindeelden, iadeli taahhütlü posta ya da kargo yolu ile, incelenmek üzere Ertuğrul Gazi Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezine teslim edilir.


3)Posta ya da kargo yoluyla gönderilen fatura ve eki belgelerde teslim tarihi olarakposta ya da kargoya veriliş tarihiesas alınır.


4)Birden fazla döneme ait fatura ve eki belgelerin aynı anda gönderilmesi durumunda incelemelerin aksamaması içinkesinlikle ayrı ayrı kutularhalinde gönderilmesi gerekmektedir.


5)Belirtilen süreler içerisindeErtuğrul Gazi Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezinegönderimi gerçekleştirilmeyen faturalar ise teslim edildiği ayı takip eden ayın on beşinci günü teslim edilmiş sayılır.


6)Karekod uygulaması kapsamı dışında tutulan ürünlere aitkupür ve barkod diyagramları reçeteye düşmeyecekve üzerinde hiçbir çizgi, karalama vs. olmayacakşekilde eklenecektir.


7)Fatura ve eki belgelerin40*29*4,5 cm ebatında, kırmızı renkli kutular içerisindeteslim edilmesi gerekmektedir.Harici (zarf, paket, torba, farklı renkte kutu vb.) şekillerde gönderilen fatura ve eki belgeler teslim alınmayacaktır.


-Teslimat Adresi:Ertuğrul Gazi SSGM, Mamak Cad. No:213/C (Mamak Belediyesi yanı) Mamak/ANKARA


-Teslimat Saatleri:09:00-16:00 arasıdır. "şeklindedir.


Kurumla yapılan görüşmelerde kırmızı koli temini için süre istenmiş olup, Aralık ayı içerisinde yapılacak teslimatlarda renk ayrımı yapılmadan mevcut kolilerle teslimatların kabul edileceği; ancak 2017 Yılı başından itibaren yapılacak gönderimlerde yukarıda belirtilen özelliklerdeki kırmızı koli ile teslimat şartının zorunluğu olacağı bilgisi alınmıştır.

Üyelerimizin bilgisine sunulur.

 

Ecz. H.Fikret BARANSEL

GENEL SEKRETER

 

 Kurum Yazısı için Tıklayınız.