NÖBETÇİ ECZANELER
  • MERKEZ HALK ECZANESİ
  • ÜÇYOL HASTANE KARŞISI SU ECZANESİ
  • TATVAN H.GİZEM ECZANESİ
  • GÜROYMAK DEVA ECZANESİ
  • AHLAT ÇİÇEK ECZANESİ
  • ADİLCEVAZ SAĞLIK ECZANESİ
  • HİZAN HALK ECZANESİ
FAYDALI LİNKLER
BİTLİS RESİMLERİ
TEMSİLCİLİK DUYURUSU
  • Anasayfa
  • TEMSİLCİLİK DUYURUSU
  • 38.BÖLGE VAN, BİTLİS, HAKKARİ ECZACI ODASININ VAN’DA 200 SİVİL TOPLUM VE MESLEK ODASININ BASIN BİLDİRİSİDİR.
38.BÖLGE VAN, BİTLİS, HAKKARİ ECZACI ODASININ VAN’DA 200 SİVİL TOPLUM VE MESLEK ODASININ BASIN BİLDİRİSİDİR.
Eklenme Tarihi: 21.08.2015 00:00

38.BÖLGE VAN, BİTLİS, HAKKARİ ECZACI ODASININ VAN’DA 200 SİVİL TOPLUM VE MESLEK ODASININ BASIN BİLDİRİSİDİR.

 

Son günlerde yaşanan çatışmalı ortamdan dolayı büyük elem, üzüntü ve geleceğe yönelik kaygı duymaktayız.

            Çözüm süreciyle birlikte toplumda barışın, kardeşliğin ve gerçek demokrasinin Türkiye’de tesis edileceği konusunda büyük bir inanç ve umut gelişmiştir. Yapılan tüm kamuoyu yoklamalarında demokratik çözüm sürecinin büyük bir toplumsal destek gördüğü açıkça görülmüştür. Yine bu süreçte, ekonomiden, sosyal ve siyasal hayata kadar toplumsal yaşamın tüm alanlarında büyük bir rahatlama yaşanmaya başlanmıştır. En başta da, insan ölümleri son bulmuştur. Bu süreç Türkiye toplumlarının yaşadığı, kürt sorunu başta olmak üzere bütün demokratikleşme sorunlarının çözümü için büyük bir fırsat yaratmıştır.

            Savaşın hiç kimseye kazandırmayacağı, yaşanacak büyük acı ve bedellerden sonra tekrar bitirdiğimiz noktaya geri döneceğimiz geçmiş deneyimlerden de anlaşılmaktadır. Bu nedenle bütün sorunlarımızı müzakere ederek çözmek dışında bir şansımızın olmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Barışçıl çözüm yolunun açılması için tarafları derhal çatışmaya son vermeye çağırıyoruz. Birlikte ve eşitlik temelinde kardeşçe bir yaşamın kurulması için, Türkiye halkların barış tarafında inisiyatif geliştirmesi her zamankinden daha önemli bir tutum olacaktır. Barış ve demokratik bir çözüm için ayağa kalkmak, Türkiye’de yaşayan her insanın ortak görevidir.

            İnsanımız, geleceğimiz, kalkınma hedeflerimiz ve refahımızın için özgürlüklerin korunması, hukukun üstünlüğünün sağlanması ve kamu düzeninin tesisi konusunda üzerimize düşen sorumlulukları gerçekleştirmeye her zaman olduğu gibi hazırız.

            Bizler bu ülkenin çalışan ve üreten sivil toplum kuruluşları temsilcileri olarak ortak paydamız; demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hayatına saygıdır.

            Bu çerçevede herkesi barışa davet ediyoruz.

            Saygılarımla.