NÖBETÇİ ECZANELER
  • MERKEZ BÜŞRA ECZANESİ
  • ÜÇYOL HASTANE KARŞISI ALTINDAL ECZANESİ
  • TATVAN ULUSOY ECZANESİ
  • GÜROYMAK GÜROYMAK ECZANESİ
  • AHLAT ÇİÇEK ECZANESİ
  • ADİLCEVAZ ESEN ECZANESİ
  • HİZAN DERMAN ECZANESİ
FAYDALI LİNKLER
BİTLİS RESİMLERİ
TEMSİLCİLİK DUYURUSU
ÖNEMLİ! HASSAS TERAZİ MUAYENELERİ HAKKINDA
Eklenme Tarihi: 26.01.2014 00:00

Bilim, Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Temsilciliğimize gönderilen yazıda; eczanelerimizde bulunan hassas terazi ve tartıların 2 (iki) yılda bir yapılması gereken periyodik kontrolleri için müracaatların en geç 24 Şubat 2014 pazartesi günü mesai bitimine kadar  İl Temsilciliğine yapılması, müracaatlarını 24 Şubat pazartesi gününe yetiştiremeyen üyelerimizin ise 28 Şubat Cuma  günü mesai bitimine kadar aşağıda adres ve iletişim bilgileri verilen Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne yapmaları gerekmektedir.(Başvuru belgeleri İl Temsilciliğine teslim edilip Temsilcilik tarafından toplu halde Bilim, sanayi ve teknoloji müd. teslim edilecektir.)  Bilim, Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü yazısı ve Başvuru dilekçe örneği aşağıdadır.

Hassas terazilerin muayene ve damgalama işlemlerinin yapılabilmesi için muayene ve damgalama ücretlerinin Maliye Bakanlığının İl ve İlçelerde bulunan Muhasebe birimlerine  (Def. Mal Müdürlüklerine) Hesap No: 600  "03.01.02.13 Ölçüler ve  Ayar Hizmetleri " kodu kullanılarak yatırılması gerekmektedir.

 

Muayene ve damgalama ücretleri;

 Elektronik teraziler için 40 TL

 Mekanik teraziler için gram takımları dahil 83,40 TL'dir.

Meslektaşlarımızın hassas terazi muayenelerini için Ziraat Bankası bitlis  Şubesi 13796495-5003 numaralı ''Yerinde Muayene Giderleri '' Hesabına 40 TL ek ücret yatırmaları gerekmektedir

Ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayene süreleri, damgalandıkları yıldan başlanarak hesaplanır.

28 Şubat 2014 günü mesai bitimine kadar beyanname vermeyen ölçü ve ölçü aleti sahiplerine 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu’nun 15/c Maddesine göre “damga süresi dolmuş ölçü aleti kullanmak” fiilinden dolayı  1.521,00 TL (bin beşyüz yirmibir Türk Lirası) İdari Para Cezası uygulanacaktır.

Önemle bilgilerinize sunulur.

 Bilim, Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü YAZISI DİLEKÇE ÖRNEĞİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

 

Adres:

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bitlis İl Müdürlüğü

Hükümet Konağı  Kat:5 Bitlis  Tel: 0434 226 65 57